Blogra vetette: Szatmári Nóra
Az a téma, amit most körbejárok, sokakat érint. Az aktuális – mondhatni különleges, egyben nem könnyű – társadalmi és gazdasági helyzet magával hozta a támogató, segítő, néhol szellemi vagy ezoterikus, máshol spirituális fejlődést kínáló vállalkozók / vállalkozások számára azt, hogy az eddig (egy légtérben) csoportosan megtartható események elmaradása miatt egyre többet és gyakrabban, erőteljesebben jelen vagyunk az online térben. Megszámlálhatatlanul sok program, képzés, tanfolyam és előadás vált hozzáférhetővé az online térben, sőt, sok témához vagy ezek egyes részeihez egyenesen ingyen lehet hozzájutni.
Fontos: ezt a témát sokan felhozták az elmúlt hónapokban, kérdeztek, érdeklődtek, panaszkodtak. Sokan jó élmények miatt, ám legalább ennyien a negatív megélések miatt. Ezért írtam ezt a szösszenetet.
Magam is ismerek olyan zárt csoportokat, amikhez eddig nem lehetett kapcsolódni, ám a közelmúltban sokak számára elérhetővé váltak. Ezzel tulajdonképpen nincs gond, kivéve azt, hogy rengeteg információ úgy lett hozzáférhető, hogy az előzetes alapképzettséget, bármilyen tudást, tapasztalást és gyakorlatot nem igényel. Ez viszont ROSSZ. A rossz szót nem szertem használni, de most muszáj.
Sok különféle dolgot lehet most kipróbálni úgy, – pl. spirituális gyakorlatokat, légzéstechnikákat, jógát, meditációt – amik kellő előzmény és útmutatás nélkül jobb esetben csupán hatástalanok… rosszabb esetben komoly testi vagy akár mentális zavarokat is okozhatnak. Mire gondolok? Ijedtség, zavarodottság, rossz alvás, hiperventilláció, fura és negatív élmények soksága.
Sok ember otthon dolgozik, s biztos, hogy sokan maradnak is tartósan a home-office rendszerében. Épp ezért lett idő és energia az önfejlesztésre, az önmagunkkal való törődésre, ez pedig magával hozta és hozza azt, hogy nézelődtök, érdeklődtök, olvastok és csemegéztek a különböző spirituális irányzatok között. Sokaknak fel sem tűnik, hogy milyen sok dolgot kipróbál, ide kap, oda kap, belekóstol, megízleli… de ez inkább hátrányos, mint előnyös.
Ez az állapot épp olyan, mint karácsonykor az ötféle főétel és a tízféle sütemény. Megfekszi a gyomrot. A habzsolás gyomorrontást, hányást, hasmenést okozhat. Szellemi szinte összezvarodottságot vagy épp annak a hitét, hogy hopp, én már mindent tudok…
Miképp lehet csökkenteni a kockázatát annak, hogy hátrányos, negatív, megmagyarázhatatlan, félelmet előidéző, netán hatástalan élményben részesüljetek? Szerintem így:
Amennyiben valaki azt írja valamiről, hogy az semmilyen kockázatot nem rejt❌, ne hidd el. Járj utána, kérdezz, érdeklődj máshol is. Jogod van informálódni. A te érdeked több oldalról megközelíteni ugyanazt a dolgot. És egyben a te feladatod is!
Az először, másodszor próbált különféle (testi, lelki) gyakorlatok bizony okozhatnak erős, szokatlan, akár fájdalmas és kellemetlen energetikai folyamatokat. Ezek tisztulási tünetek 💥: hányás, hasmenés, fejfájás, nyilallás a test különböző pontjain. Amennyiben erre nem hívták fel külön a figyelmedet, akkor hibásan jártak el.
Ne online keresd a gyógyulásodra a megoldást! A különféle gyakorlatok egészséges embert feltételeznek! Amennyiben beteg vagy, – testileg vagy pszichés 🥴 értelemben -, akkor tudd, hogy a feladatok, tennivalók rád másképp hatnak, és nagy százalékban ártani fognak!
A folyamatok zajlódása során fény derülhet arra, hogy fizikai betegséggel küzdesz – mert a gyakorlat felerősíti ezt (ezeket). Legyél józan és fordulj orvoshoz, ne diagnosztizáld magadat és ne hagyd, hogy online varázslással ismeretlen emberek mondják meg, mi a bajod, s mi arra a gyógyír!
Jelentős tévhit az, hogy egy 2-3 órás online képzéssel máris megtanultad a „valamit”. Nemhogy napokat, heteket, hanem akár hónapokat is igénybe vehet az, hogy elsajátítsd a „valami” tudást. Akkor vagy okos, ha figyeled magadat, a tested reakcióit, és legfőképpen nem hibáztatod magadat, ha nem megy minden, mint a karikacsapás. Bátran engedd el a dolgot vagy keress további segítséget, iránymutatást.
Óriási hiba keverni a szezont a fazonnal❗ Sokan kapkodnak, egy kicsi légzéstechnika, egy kicsi meditáció, egy kicsi bájital… A tapasztalatlan ember – de még a tapasztalt sem feltétlenül! – tudja, hogy a számára teljesen ismeretlen módszerek keverése mit okoz. Az együttes hatás könnyen drámai egészségi vagy pszichés romlást okozhat.
Ne feledd: a felelősség minden estben a tiéd! Bíztatlak, hogy tanulj, tágítsd a szellemi horizontot, de légy józan! Mivel mostanában legfőképpen egyedül leszel a tanulással, a gyakorlatok kipróbálásával, neked kell észrevenned, ha valami nincs rád jó hatással. Ha pedig ezt észleled, hagyd abba a „valami” tesztelését. Picit később próbáld újra meg újra. DE! Ha harmadjára, negyedjére is kellemetlen, rossz, negatív a hatás, akkor az adott időszakban az a „valami” neked biztosan nem jó. Később még lehet az!
Nem utolsó sorban: épp az online tér kiszélesedésével juthatsz rengeteg hasznos információhoz. Tehát cselekedj okosan, s akkor minden a hasznodra lesz! Számos segítő, tanító nyújt valóban megfelelő tudást, oktatást, kínál jó anyagot, mutat utat. Ez a cikk nem róluk szól! Mindemellett azt sem érdemes elfelejteni, hogy ami jó neked, másnak nem biztos, hogy az.
Sok sikert, kellő türelmet kívánok mindenféle önfejlesztési, tanulási folyamathoz!
Ezt is olvasd el, ismerd meg további gondolataimat:
* Mit kell megtanulnom ebből a leckéből?
* Miért utálják a sikertelenek a sikereseket?
* Ha nem jön a baba, segít a horoszkóp?
* Eleve elrendeltetés vagy szabad akarat? Válassz!
* Két gondolat, egy mese: megváltoztatták az életemet!
* Önző? Szívtelen? Nem vagy az, ha magaddal foglalkozol!
* Lehet, hogy közöd nincs a spiritualitáshoz?
* 10 spirituális tévhit: ezen a banánhéjon elcsúszhatsz!
Szatmári Nóra vagyok, asztrológus, mentális segítő, szakközgazdász, nemzetközi kapcsolatok szakreferens, bestseller könyves író, alkotó, grafológus, multifunkcionális mindenes, a biborcsillag.hu blog alapítója és írója. De… ezek csak címkék, és javarészt nekem fontosak. Sokkal lényegesebbnek tartom azt, amiben hiszek: minden tapasztalatodat és tudásodat képes vagy felhasználni önmagad fejlesztésére és életed szebbé tételére. Ezt a szemléletet adom tovább, hatékony módszerekkel.